Ota yhteyttä

Modeo Oy
Y-tunnus: 2028267-4

 

Vaihde
0207 920 270
info@modeo.fi

Verkkokaupan asiakaspalvelu
0207 920 260
verkkokauppa@modeo.fi

Toimitussuunnittelu
0207 920 273
kuljetus@modeo.fi

(0,0835 € / puh + 0,1669 € / min)

Modeo Oy ei saa tuloja puheluista
  • Yhteydenottosi koskiessa tuotevalikoimaamme, erittelethän viesti-kenttään, mistä tuotteesta/tuotteista olet kiinnostunut.
  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Helsinki

Toimitussuunnittelu

0207 920 273

kuljetus@modeo.fi

(0,0835 € / puh + 0,1669 € / min)

Modeo Oy ei saa tuloja puheluista

Showroom ja toimisto

Hämeentie 157,
00560 Helsinki

Avoinna ma-pe 9-17

 

Varasto (noudot)

Asentajankatu 5 C,
00880 Helsinki

Avoinna ma-pe 7-17

 

Yritysasiakkaat

Projektimyynti

Pauliina Pohjola

0207 940 539

pauliina.pohjola@modeo.fi

Projektimyynti

Minna Simola

0207 920 265

minna.simola@modeo.fi

Showroom & Myynti

Heidi Horn-Jokinen

0207 920 262

heidi.horn-jokinen@modeo.fi

Verkkokauppa/Projektimyynti

Peter Herrmann

0207 920 282

peter.herrmann@modeo.fi

Julkishallinnon asiakkaat

Avainasiakaspäällikkö

Topi Tuomiaho

0207 920 263

topi.tuomiaho@modeo.fi

Avainasiakaspäällikkö

Elina Rantala

0207 920 289

elina.rantala@modeo.fi

Projektimyynti

Joona Kokko

0207 928 529

joona.kokko@modeo.fi

Ei kuvaa

Projektimyynti

Toni Pulju

0207 920 288

toni.pulju@modeo.fi

Myynnin tuki

Myynnin tuen koordinaattori

Teea Lehikoinen

0207 920 668

teea.lehikoinen@modeo.fi

Myyntiassistentti

Sofia Malinen

0207 928 527

sofia.malinen@modeo.fi

Ei kuvaa

Myyntiassistentti

Laura Rissanen

0207 940 534

laura.rissanen@modeo.fi

Muut yhteystiedot

Varatoimitusjohtaja

Jukka-Pekka Harju

0207 920 266

jukka-pekka.harju@modeo.fi

Asiakkuusjohtaja

Tuukka Mustonen

0207 920 278

tuukka.mustonen@modeo.fi

Myyntijohtaja

Mika Järvinen

0207 920 286

mika.jarvinen@modeo.fi

Talousjohtaja

Tiina Rautio

0207 920 274

tiina.rautio@modeo.fi

Design & Build

Joonas Rockas

0207 920 667

joonas.rockas@modeo.fi

Sisustusarkkitehti

Ilmari Issakainen

0207 920 264

ilmari.issakainen@modeo.fi

Sisustusarkkitehti

Paula Tornberg

0207 920 272

paula.tornberg@modeo.fi

Tuotekoordinaattori

Jaakko Alén

0207 920 663

jaakko.alen@modeo.fi

Osto- ja tuotekoordinaattori (vanhempainvapaalla)

Kaisi Kalste

0207 928 528

kaisi.kalste@modeo.fi

Ostoassistentti

Teemu Salin

0291 705 540

teemu.salin@modeo.fi

Talousassistentti

Heli Hentula

0207 920 279

heli.hentula@modeo.fi

Markkinointipäällikkö

Leila Rautio

0207 920 285

leila.rautio@modeo.fi

Logistiikkapäällikkö

Samer Merhi

0207 920 665

samer.merhi@modeo.fi

Asennuspäällikkö

Franz Irjala

0207 920 277

franz.irjala@modeo.fi

Toimitussuunnittelija

Mika Mänty

0207 920 273

mika.manty@modeo.fi

Toimitussuunnittelija

Jussi Liukka

0207 920 283

jussi.liukka@modeo.fi

Reklamaatiovastaava

Andrei von Brandenburg

0207 920 284

andrei.brandenburg@modeo.fi

Oulu

Showroom

Poratie 7,
90140 Oulu

Avoinna ma-pe 8.30-16.30

Myymäläpäällikkö

Johanna Paananen

0207 920 267

johanna.paananen@modeo.fi

Projektimyynti/suunnittelu

Jaana Salmu

0207 928 525

jaana.salmu@modeo.fi

Logistiikka/myynti

Taneli Luokkanen

0207 940 537

taneli.luokkanen@modeo.fi

Rovaniemi

Showroom

Rovakatu 17,
96100 Rovaniemi

Avoinna ma-pe 9-17

Myymäläpäällikkö

Susanna Kaarlejärvi

0207 920 268

susanna.kaarlejarvi@modeo.fi

Projektimyynti/suunnittelu

Jaana Salmu

0207 928 525

jaana.salmu@modeo.fi

Mikkeli

Showroom

Maaherrankatu 34,
50100 Mikkeli

Kesän aukioloajat: ma–pe klo 8.30–16.00

 

Myyntipäällikkö

Janne Väänänen

0291 705 571

janne.vaananen@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Jari Mikkonen

0291 705 571

jari.mikkonen@modeo.fi

Turku

Showroom

Viilarinkatu 5
Länsi 1, 2. krs
20320 Turku

Avoinna ma-pe 9-17 tai sopimuksen mukaan.

Myyntipäällikkö

Jari Välimaa

0207 920 269

jari.valimaa@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Kiiki Vento

0207 920 269

kiiki.vento@modeo.fi

Pori

Showroom

Tommilantie 2 A,
28610 Pori

Avoinna ma–pe klo 8.00–16.30

Myyntineuvottelija

Niilo Valli

0291 705 570

niilo.valli@modeo.fi

Kajaani

Showroom

Kuurnantie 7,
87200 Kajaani

Avoinna ma-pe 8–16

Myyntipäällikkö

Mika Määttä

0207 920 261

mika.maatta@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Aki Simonen

0207 920 261

aki.simonen@modeo.fi

Vaasa

Showroom

Sorakatu 5,
65100 Vaasa

Avoinna ma-pe 8-16

Myyntipäällikkö

Jaana Ekman

0291 705 573

jaana.ekman@modeo.fi

Jyväskylä

Yhteystiedot

Ahjokatu 13,
40320 Jyväskylä

Avoinna ma-pe 9-17

Myyntipäällikkö

Tapani Kautto

0207 920 281

tapani.kautto@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Jyrki Viinikka

0207 920 281

jyrki.viinikka@modeo.fi

Myyntiassistentti

Pirkko Vesterinen

0207 920 281

pirkko.vesterinen@modeo.fi

Tampere

Showroom

Satakunnankatu 23,
33210 Tampere

Avoinna ma-pe 9-17

 

Myyntipäällikkö

Pekka Väätäinen

0207 928 522

pekka.vaatainen@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Kari Tattari

0207 928 522

kari.tattari@modeo.fi

Kuopio

Showroom

Puijonkatu 24 (Sisustus Picason vieressä),
70100 Kuopio

Sisustussuunnittelija

Tiina Ruotsi

020 792 0669

tiina.ruotsi@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Tapani Kautto

0207 920 669

tapani.kautto@modeo.fi

Lappeenranta

Showroom

Toikansuontie 8,
53500 Lappeenranta

Avoinna sopimuksen mukaan.

Myyntipäällikkö

Janne Väänänen

0291 705 571

janne.vaananen@modeo.fi

Seinäjoki

Yhteystiedot

Palvelemme toistaiseksi Modeon asiakkaita numerosta
0207 920 270
info@modeo.fi

Lähetä tarjouspyyntö ja etsimme sinulle parhaiten sopivat tuotteet!

Lähetä tarjouspyyntö