Ota yhteyttä

Modeo Oy
Y-tunnus: 2028267-4

 

Asiakaspalvelu, Helsinki (arkisin 9-17)
0207 920 270
info@modeo.fi

Verkkokaupan asiakaspalvelu (arkisin 9-17)
0207 920 260
verkkokauppa@modeo.fi

Toimitukset (arkisin 8-16)
040 628 1787
modeohki@niemi.fi

Varasto, noudot (arkisin 9-18)
0400 365 465
logistiikkavarasto@niemi.fi

(0,0835 € / puh + 0,1669 € / min)

Modeo Oy ei saa tuloja puheluista
  • Yhteydenottosi koskiessa tuotevalikoimaamme, erittelethän viesti-kenttään, mistä tuotteesta/tuotteista olet kiinnostunut.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Helsinki

Asiakaspalvelu

0207 920 270

info@modeo.fi

(0,0835 € / puh + 0,1669 € / min)

Modeo Oy ei saa tuloja puheluista

Showroom ja toimisto

Hämeentie 157,
00560 Helsinki

Avoinna ma-pe 9-17.

 

Yritysasiakkaat

Projektimyynti

Minna Simola

0207 920 265

minna.simola@modeo.fi

Sisustusarkkitehti, Projektimyynti

Riku Tulkki

0207 920 275

riku.tulkki@modeo.fi

B2B-myynti

Roni Mäkipää

0207 928 526

roni.makipaa@modeo.fi

Showroom & Myynti

Heidi Horn-Jokinen

0207 920 262

heidi.horn-jokinen@modeo.fi

Verkkokauppa/Projektimyynti

Peter Herrmann

0207 920 282

peter.herrmann@modeo.fi

Julkishallinnon asiakkaat

Avainasiakaspäällikkö

Topi Tuomiaho

0207 920 263

topi.tuomiaho@modeo.fi

Avainasiakaspäällikkö

Elina Rantala

0207 920 289

elina.rantala@modeo.fi

Projektimyynti

Joona Kokko

0207 928 529

joona.kokko@modeo.fi

Projektimyynti

Toni Pulju

0207 920 288

toni.pulju@modeo.fi

Myynnin tuki

Myyntiassistentti

Pinja Nissinen

0207 920 664

pinja.nissinen@modeo.fi

Myyntiassistentti

Enni Mynttinen

0207 940 539

enni.mynttinen@modeo.fi

Muut yhteystiedot

Varatoimitusjohtaja

Jukka-Pekka Harju

0207 920 266

jukka-pekka.harju@modeo.fi

Asiakkuusjohtaja

Tuukka Mustonen

0207 920 278

tuukka.mustonen@modeo.fi

Myyntijohtaja

Mika Järvinen

0207 920 286

mika.jarvinen@modeo.fi

Talousjohtaja

Tiina Rautio

0207 920 274

tiina.rautio@modeo.fi

Design & Build

Joonas Rockas

0207 920 667

joonas.rockas@modeo.fi

Sisustusarkkitehti

Ilmari Issakainen

0207 920 264

ilmari.issakainen@modeo.fi

Sisustusarkkitehti SIO, arkkitehti- ja suunnittelijakontaktit

Paula Tornberg

0207 920 272

paula.tornberg@modeo.fi

Yrjö Kukkapuro asiantuntija

Isa Kukkapuro-Enbom

040 500 5202

isa.kukkapuro@modeo.fi

Tuotekoordinaattori

Jaakko Alén

0207 920 663

jaakko.alen@modeo.fi

Osto- ja tuotekoordinaattori

Kaisi Kalste - perhevapaalla

Ostoassistentti

Teemu Salin

0291 705 540

teemu.salin@modeo.fi

Ostoassistentti

Laura Rissanen

0207 940 534

laura.rissanen@modeo.fi

Talousassistentti

Heli Hentula

0207 920 279

heli.hentula@modeo.fi

Logistiikkapäällikkö

Samer Merhi

0207 920 665

samer.merhi@modeo.fi

Toimitussuunnittelija

Jussi Liukka

0207 920 283

jussi.liukka@modeo.fi

Reklamaatiovastaava

Andrei von Brandenburg

0207 920 284

reklamaatio@modeo.fi

Oulu

Showroom

Poratie 7,
90140 Oulu

Avoinna ma-pe 8.30–16.30

Myymäläpäällikkö

Johanna Paananen

0207 920 267

johanna.paananen@modeo.fi

Rovaniemi

Showroom

Aittatie 15 (entinen SPR:n Kontti-myymälän tilat)
96100 Rovaniemi

Avoinna ke-to 8.30-16.30 sekä sopimuksen mukaan

Myymäläpäällikkö

Susanna Kaarlejärvi

0207 920 268

susanna.kaarlejarvi@modeo.fi

Mikkeli

Showroom

Mikkelin Toimistotarvike Oy
Maaherrankatu 34, 50100 Mikkeli

Avoinna ma–pe 8.30-16.00

 

Myyntipäällikkö

Janne Väänänen

0291 705 571

janne.vaananen@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Jari Mikkonen

0291 705 571

jari.mikkonen@modeo.fi

Turku

Showroom

Viilarinkatu 5
Länsi 1, 2. krs
20320 Turku

Avoinna sopimuksen mukaan.

Myyntipäällikkö

Jari Välimaa

0207 920 269

jari.valimaa@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Kiiki Vento

0207 920 269

kiiki.vento@modeo.fi

Pori

Showroom

Porin Konttorikone Oy
Tommilantie 2 A, 28610 Pori

Avoinna ma–pe klo 8.00–16.30

Ei kuvaa

Myynti

Johanna Pakula

0291 705 570

johanna.pakula@modeo.fi

Ei kuvaa

Myynti

Mika Castrén

050 5667322

mika.castren@modeo.fi

Rauma

Showroom

Rauman Konttoripalvelu
Kairakatu 1, FereCenter 26101 Rauma

Avoinna sopimuksen mukaan.

Ei kuvaa

Myynti

Johanna Pakula

0291 705 570

johanna.pakula@modeo.fi

Kajaani

Showroom

Konttorikolmio
Kuurnantie 7, 87200 Kajaani

Avoinna ma-pe 8–16

Myyntipäällikkö

Aki Simonen

0207 920 261

aki.simonen@modeo.fi

Vaasa

Showroom

Ekman Systems Oy
Sorakatu 5, 65100 Vaasa

Avoinna ma-pe 8-16

Myynti

Amadeus Ekman

029 1705 573

amadeus.ekman@modeo.fi

Jyväskylä

Showroom

OfficeRoom Oy
Ahjokatu 26, 40320 Jyväskylä

Avoinna ma-pe 9-17

Myyntipäällikkö

Tapani Kautto

0207 920 281

tapani.kautto@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Jyrki Viinikka

0207 920 281

jyrki.viinikka@modeo.fi

Myynti

Jari Rissanen

044 0540 845

jari.rissanen@modeo.fi

Myyntiassistentti

Pirkko Vesterinen

0207 920 281

pirkko.vesterinen@modeo.fi

Tampere

Showroom

Satakunnankatu 23,
33210 Tampere

Avoinna ma-pe 9-17

 

Myyntipäällikkö

Pekka Väätäinen

0207 928 522

pekka.vaatainen@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Kari Tattari

0207 928 522

kari.tattari@modeo.fi

Kuopio

Showroom

Viestikatu 7 A 1.krs,
70600 Kuopio
KPY Novapolis Oy:n toimitilassa

Myyntipäällikkö

Tapani Kautto

040 5276055

tapani.kautto@modeo.fi

Sisustussuunnittelija

Tiina Ruotsi

050 5246466

tiina.ruotsi@modeo.fi

Myyntipäällikkö

Jeremi Ignatius

0207 920 669

jeremi.ignatius@modeo.fi

Lappeenranta

Showroom

Officenter Oy
Toikansuontie 8, 53500 Lappeenranta

Avoinna sopimuksen mukaan.

Myyntipäällikkö

Mikko Uusitalo

029 170 5572

mikko.uusitalo@modeo.fi

Kouvola

Yhteystiedot

Tapaamiset sopimuksen mukaan.

Myyntipäällikkö

Mikko Uusitalo

029 170 5572

mikko.uusitalo@modeo.fi

Seinäjoki

Yhteystiedot

Uurastajantie 1 A 2
60100 Seinäjoki

Avoinna ma-pe 8-16

Myyntipäällikkö

Elina Rauhala

044 320 4662

elina.rauhala@modeo.fi

Lähetä tarjouspyyntö ja etsimme sinulle parhaiten sopivat tuotteet!

Lähetä tarjouspyyntö