Ota yhteyttä

Modeo Oy
Y-tunnus: 2028267-4

 

Asiakaspalvelu, Helsinki (arkisin 9-17)
0207 920 270
[email protected]

Verkkokaupan asiakaspalvelu (arkisin 9-17)
0207 920 270
[email protected]

Ajojärjestely (arkisin 8.30-16.30)
044 794 0271 / 044 794 0276
[email protected]

Reklamaatiot
[email protected]

Normaali matkapuhelumaksu (pvm/mpm)
  • Yhteydenottosi koskiessa tuotevalikoimaamme, erittelethän viesti-kenttään, mistä tuotteesta/tuotteista olet kiinnostunut.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Helsinki

Showroom ja toimisto

Saapuva tavara

044 794 0272
[email protected]

Modeo / HRX -varasto
Nuolitie 20
01740 Vantaa

Lastauslaiturit 8-10

Tavaran vastaanotto ma-pe klo 8-16

Yritysasiakkaat

Asiakkuuspäällikkö, uudet asiakkuudet

Roni Mäkipää

044 794 0219

roni.makipaa@modeo.fi

Asiakkuuspäällikkö

Katja Flygare

044 794 0229

katja.flygare@modeo.fi

Sisustusarkkitehti, Projektimyynti

Riku Tulkki

044 794 0218

riku.tulkki@modeo.fi

Projektimyynti

Minna Simola - Vanhempainvapaalla

Projektipäällikkö, HoReCa

Maria Sburatura

050 502 4606

maria.sburatura@modeo.fi

Myynti ja asiakaspalvelu

Oona Rytkönen

044 794 0223

oona.rytkonen@modeo.fi

Asiakaspalvelu

Tiia Pöysti

044 794 0232

tiia.poysti@modeo.fi

Julkishallinnon asiakkaat

Avainasiakaspäällikkö

Topi Tuomiaho

044 794 0221

topi.tuomiaho@modeo.fi

Avainasiakaspäällikkö

Elina Rantala

044 794 0210

elina.rantala@modeo.fi

Projektimyynti

Joona Kokko

044 794 0214

joona.kokko@modeo.fi

Suunnittelu

Ei kuvaa

Asiakkuuspäällikkö, arkkitehti- ja suunnittelijakontaktit

Sini-Minttu Venäläinen

044 794 0228

sini-minttu.venalainen@modeo.fi

Luova johtaja

Ilmari Issakainen

044 794 0268

ilmari.issakainen@modeo.fi

Sisustusarkkitehti

Anna-Mari Tuomainen

044 794 0227

anna-mari.tuomainen@modeo.fi

Sisustusarkkitehti SIO, arkkitehti- ja suunnittelijakontaktit

Paula Tornberg - Vanhempainvapaalla

Logistiikka

Toimituskoordinaattori

Valdo Hedberg

044 794 0276

valdo.hedberg@modeo.fi

Toimituskoordinaattori

Jaska Orimus

044 794 0277

jaska.orimus@modeo.fi

Logistiikkapäällikkö

Samer Merhi

044 794 0273

samer.merhi@modeo.fi

Tekninen asiantuntija

Andrei von Brandenburg

044 794 0270

andrei.brandenburg@modeo.fi

Varastopäällikkö

Jyri Ikonen

044 794 0272

jyri.ikonen@modeo.fi

Toimitussuunnittelija

Jussi Liukka - Vanhempainvapaalla

Myynnin tuki

Myyntiassistentti

Pinja Nissinen

044 794 0217

pinja.nissinen@modeo.fi

Myyntiassistentti

Enni Mynttinen

044 794 0211

enni.mynttinen@modeo.fi

Muut yhteystiedot

Varatoimitusjohtaja

Jukka-Pekka Harju

044 794 0261

jukka-pekka.harju@modeo.fi

Myyntijohtaja

Mika Järvinen

044 794 0263

mika.jarvinen@modeo.fi

Asiakkuusjohtaja

Tuukka Mustonen

044 794 0222

tuukka.mustonen@modeo.fi

Talousjohtaja

Tiina Rautio

0400 194 571

tiina.rautio@modeo.fi

Talousassistentti

Heli Hentula

044 794 0212

heli.hentula@modeo.fi

Laatu- ja vastuullisuuspäällikkö

Kaisi Kalste

044 794 0264

kaisi.kalste@modeo.fi

Markkinointiassistentti

Johanna Alatalo

044 794 0231

johanna.alatalo@modeo.fi

Tuotekoordinaattori

Jaakko Alén

044 794 0213

jaakko.alen@modeo.fi

Ostoassistentti

Teemu Salin

044 794 0266

teemu.salin@modeo.fi

Ostoassistentti

Camilla Saari

044 794 0265

camilla.saari@modeo.fi

Verkkokauppakoordinaattori

Jere Rauha

044 794 0298

jere.rauha@modeo.fi

Oulu

Showroom

Poratie 7,
90140 Oulu

Avoinna ma-pe 8–16

Aluemyyntipäällikkö

Tapio Ahtinen

044 794 0257

tapio.ahtinen@modeo.fi

Asiakkuuspäällikkö

Hannu Filpus

044 794 0250

hannu.filpus@modeo.fi

Myyntiassistentti

Jenni Heinikoski

044 794 0243

jenni.heinikoski@modeo.fi

Asennusvastaava

Jukka Laurila

044 794 0259

jukka.laurila@modeo.fi

Rovaniemi

Showroom

Aittatie 15 (entinen SPR:n Kontti-myymälän tilat)
96100 Rovaniemi

Avoinna ke-to 8-16 sekä sopimuksen mukaan

Myymäläpäällikkö

Susanna Kaarlejärvi

044 794 0252

susanna.kaarlejarvi@modeo.fi

Tampere

Showroom

Hatanpään valtatie 24
33100 Tampere

Dynamo Business Park

Avoinna ma-pe 8-16

Asiakkuuspäällikkö

Pekka Väätäinen

044 794 0254

pekka.vaatainen@modeo.fi

Myyntiassistentti

Anttu Syrjä

044 794 0260

anttu.syrja@modeo.fi

Mikkeli

Showroom

Maaherrankatu 34
50100 Mikkeli

Avoinna ma–pe 8.30-17.00

Asiakkuuspäällikkö

Janne Väänänen

044 794 0249

janne.vaananen@modeo.fi

Asiakkuuspäällikkö

Ville Karttunen

044 794 0249

ville.karttunen@modeo.fi

Joensuu

Showroom

Aspitie 2
80100 Joensuu

Avoinna ma-pe 8.00–16.30

Myynti

Miia Kiiski

044 794 0244

miia.kiiski@modeo.fi

Kouvola

Showroom

Kauppalankatu 33
45100 Kouvola

Avoinna ma-pe 8.30-16.30

Myynti

Jesse Rasalahti

044 794 0226

jesse.rasalahti@modeo.fi

Kotka

Showroom

Korkeavuorenkatu 15
48100 Kotka

Avoinna sopimuksen mukaan.

Myynti

Jesse Rasalahti

044 794 0226

jesse.rasalahti@modeo.fi

Kajaani

Showroom

Kuurnantie 7
87200 Kajaani

Avoinna ma-pe 8–16

Myyntipäällikkö

Aki Simonen

044 794 0246

aki.simonen@modeo.fi

Vaasa

Showroom

Sorakatu 5
65100 Vaasa

Avoinna ma-pe 8-16

Myynti

Amadeus Ekman

044 794 0256

amadeus.ekman@modeo.fi

Seinäjoki

Showroom

Uurastajantie 1 A 2
60100 Seinäjoki

Avoinna ma-pe 8-16

Myyntipäällikkö

Elina Rauhala

044 794 0253

elina.rauhala@modeo.fi

Lähetä tarjouspyyntö ja etsimme sinulle parhaiten sopivat tuotteet!

Lähetä tarjouspyyntö